تحلیل بازار آهن زمستان 1402

تحلیل بازار آهن زمستان و نوسانات

با نزدیک شدن به نیمه‌های زمستان، بازار آهن و فولاد داخلی با تشدید رکود روبروست. فعالیت خرید و فروش آهن به کمترین میزان خود در مقایسه با سال‌های گذشته رسیده است. همچنین، بازار جهانی فولاد نیز در دومین هفته از سال نوی میلادی با روند کاهشی همراه است.

در هفته گذشته، بازار آهن و فولاد با سکوت و ثبات عمیقی همراه بوده. قیمت روز آهن آلات در کلیه زیرمجموعه‌های بازار آهن داخلی بدون تغییر عرضه شده؛ همچنین در برخی از شرکت‌ها، کاهش قیمت نسبی نیز گزارش شده است.

در زمینه تحلیل بازار ارز، روند افزایشی قیمت دلار به‌طوری که در پایان روز هر دلار بازار آزاد 51 هزار و 750 تومان اعلام شد. احتمالاً با توجه به تورم بیش از 40 درصدی در اقتصاد کشور، قیمت دلار به افزایش تدریجی دامن خواهد زد.

تحلیل بازار آهن قیمت میلگرد قیمت تیرآهن نرخ تیر آهن ورق پروفیل نبشی ناودانی 09134566589 بررسی تخصصی بازار توسط مرجع آهن

 

قیمت میلگرد، قیمت تیرآهن

در حوزه محصولات فولادی، قیمت میلگرد در کلیه مبادی فروش ثابت بوده و در برخی کارخانه‌ها کاهش 100 تا 300 تومانی گزارش شده است. همچنین، قیمت تیرآهن در غالب مبادی فروش ثابت بوده و در برخی سایزها کاهش 20 هزار تومانی و در سایزهای درشت‌تر افزایش 100 هزار تومانی دیده شده است.

قیمت امروز میلگرد آجدار

قیمت امروز میلگرد ساده

قیمت امروز تیرآهن ساده

 

 

انواع ورق فولادی آهن

در زمینه ورق آهن، قیمت کاویان و گیلان ثابت اعلام شده ولی در برخی ضخامت‌ها، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و اکسین اهواز کاهش 100 تا 500 تومانی داشته و قیمت ناودانی اشتهارد در برخی ضخامت‌ها با افزایش 200 تومانی عرضه شده است.

 

نوسانات نرخ قوطی و پروفیل

در بازار قوطی و پروفیل، قیمت‌ها غالباً ثابت بوده و تخفیفات در این حوزه افزایش یافته است. همچنین، در حوزه نبشی و سپری، قیمت‌ها نیز بیشتر ثابت مانده و تغییرات اندکی دارند.

نرخ روز پروفیل

 

نوسان نرخ روز نبشی و ناودانی

در حوزه نبشی و ناودانی نیز قیمت‌ها در عمده شرکت‌ها ثابت ماند.

نرخ روز نبشی

 

جمع بندی مطالب

با توجه به گزارش‌ها، حدود 295 هزار و 182 تن محصول فولادی در بورس کالا عرضه می‌شود، که از این میزان حدود 262 هزار تن میلگرد است. در کل، روند معاملات و قیمت‌ها نشان‌دهنده ورود بازار آهن به رکود عمیق‌تری است، و همچنین بازار جهانی نیز در مسیر کاهشی قرار دارد به دلیل کاهش قیمت نفت و سایر پارامترهای تولید و تقاضا.

گزارش‌ها از تحلیل بازار آهن نشان می‌دهد، قیمت آهن‌آلات داخلی در فضای بازار به دلیل اختلاف هزینه‌های تولیدکنندگان بخش خصوصی با تولیدکنندگان بزرگ متغیر است. این اختلاف باعث شده که میلگرد به نرخ کف بازار در فاصله ۷ درصدی با شمش و زیر قیمت بورس کالا در دسترس خریداران قرار گیرد.

تکذیب افزایش 4 درصدی قیمت میلگرد نیز اعلام شده است. اختلاف هزینه بین تولیدکنندگان بخش خصوصی و بزرگ در بازار و ناتوانی نوردسازان کوچک در رقابت با تولیدکنندگان بزرگ از دلایل اصلی اختلاف قیمت میلگرد اعلام شده است.

جهت سهولت از شبکه های اجتماعی ما استفاده بفرمایید:

لینک اینستاگرام مرجع آهن

لینک کانال تلگرام مرجع آهن

تحلیل بازار آهن شهریور ماه 1402

نظرات کاربران