تیرآهن اصفهان – مقایسه و مزایا انواع تیرآهن

تیرآهن اصفهان، دارای استاندارد تقریبی جدول اشتال است، همین موضوع این محصول را خاص و با ارزش می کند و قیمت تیرآهن ذوب را بالاتر می برد. به این صورت که در بازار، برای مابقی محصولات مشابه مبنای کیفیت را تیرآهن ذوبی قرار می دهند. گرید تیرآهن ذوب آهن اصفهان عبارت است از: st37، ST44 و ST52.

کارخانه ذوب آهن اصفهان

تیرآهن کارخانه ذوب آهن اصفهان، نامی آشنا در میان تولید کنندگان حرفه ای کشور است. بدلیل کیفیت مطلوب، مبنای مقایسه بسیاری محصولات مشابه قرار میگیرد. برای ساختمان سازان نه تنها قیمت تیرآهن، بلکه کیفیت هم ملاک خرید است. چرا که مقاومت سازه در برابر زلزله و سیل و… بسیار حیاطی است. این مقطع فولادی برای تکمیل ساخت و همچنین سازه های بتنی، کاربرد ویژه ای دارد.

در ذوب آهن اصفهان، تیراهن ها به تیرآهن بال پهن موازی با اختصار (IPBتیرآهن بال نیم پهن موازی با اختصار (IPE) و تیرآهن بال باریک شیب دار با اختصار (IPN) دسته بندی می شوند.

تیرآهن اصفهان

تیرآهن بال پهن موازی

در ابتدا میپردازیم به توضیحاتی در خصوص تیرآهن بال پهن موازی ذوب آهن اصفهان، این نوع تیراهن در بازار، به نام تیرهاش شناخته می شود. تیرهای هاش، به دو صورت هاش سبک و هاش وزن متوسط، فرآوری می شوند. تیر هاش ذوبی در مقایسه با تیرآهن های معمولی دارای بال های پهن تر هستند، که این موضوع کاربرد آن ها را متفاوت می کند.
تیرهاش سبک بر مبنای استاندارد ملی ایران، از سایز 12 تا 20 روی خط تولید می روند.
ولی تولید هاش وزن متوسط از نظر وزن و ابعاد بر مبنای استاندارد آلمان است. در سایزهای 12 الی 20 و همچنین سایز 30 مورد بهره برداری قرار می گیرد.

قیمت روز و جدول وزن تیرآهن هاش

 

تیر آهن بال نیم پهن موازی

تیرآهن بال نیم پهن ذوب آهن اصفهان یا همان تیرآهن معمولی مطابق با استاندارد آلمان و در سایز های 12 الی 30 تولید می گردد.

تیرآهن بال باریک شیب دار

تولید تیراهن بال باریک شیب دار ذوب آهن اصفهان در دو سایز 12 و 14 انجام می شود. استاندارد این محصول از لحاظ اندازه و وزن مطابق با استاندارد کشور آلمان است.
وزن و مشخصات فنی این تیرآهن مطابق با جدول اشتال است.

قیمت تیرآهن اصفهان

قیمت تیرآهن ذوبی با توجه به نرخ ارز، قیمت جهانی شمش و سنگ آهن و مسائل سیاسی متغییر است. البته با توجه به برند و کیفیت ذوب آهن اصفهان، قیمت تیرآهن ذوب بسیار مقرون بصرفه است.

تیرآهن به نوعی اسکلت اصلی ساختمان را تشکیل می دهد. بنابراین در صنعت ساختمان سازی بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت مورد توجه است. تیرآهن اصفهان از بهترین برند های ایران به حساب می آید. یکی دیگر از مزایای تیرآهن ذوب آهن اصفهان، وضعیت جغرافیایی آن بدلیل مرکزیت است. که شرایط خرید به صرفه برای بسیاری از استان های کشور را به همراه دارد.

دسترسی به قیمت روز تیرآهن بر روی لینک کلیک کنید:       قیمت روز تیر آهن

سرآمد کارخانه های تولید تیرآهن، کارخانه ذوب آهن اصفهان است. به طور تقریبی به 23 کشور دنیا، در قاره های آسیا، اروپا و آفریقا صادرات انجام می دهد.
محصولات این کارخانه از طریق بورس کالا به فروش می رسد، قیمت این محصول در بورس کالا مشخص می شود.
وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان بدلیل مطابقت با جدول اشتال، سنگین تر از مابقی کارخانه هاست. طبیعتا قیمت آن بالاتر است.

مزایا تیرآهن ذوبی اصفهان

خصوصیات انحصاری تیر ذوبی اصفهان که از سایز 12 الی 30، در شاخه های 12 متری در تولید می شود شامل:
ارزش بالای برند بخاطر مبنای استاندارد کیفیت.
وزن سنگین تر هر شاخه تیرآهن ذوب آهن به نسبت مابقی کارخانه ها.
استفاده از مواد اولیه با درجه کیفی بالا.
تولید تیرآهن معمولی و تیر هاش با تنوع بالا.
دارا بودن گواهی کنترل کیفیت در هر بسته تولیدی.

 

مقاله:  تیرآهن i7 چیست؟

مقاله:  تشخیص تیرآهن ذوب آهن اصفهان

 

نظرات کاربران